انتخاب جنس تابلو

پی وی سی -PVC :

ضخامت این تابلو ۳ میلی متر بوده و مقاومت بسیار مناسبی در برابر محیط های اسیدی و قلیایی دارد. این جنس از تابلو در مقابل آتش سوزی حالت خود خاموش شو دارد، به این مفهوم که شلعه ور نشده به محض دور شدن شعله خاموش می گردد. مواد Anti-UV به کار رفته باعث می شود در مقابل نور خورشید حالت تغییر رنگ به زردی و یا ترک خوردن گوشه های تابلو اتفاق نیافتد و در فضاهای بیرون قابلیت نصب را دارا باشد.

جنس آلومینیم-AL :

ضخامت این تابلو ۱ میلی متر بوده و برای فضاهای بیرونی و محیط های با دمای بالا مانند اطراف بویلر و یا کوره ها و تونل های انرژی مناسب هستند. برای محیط هایی با درجه ی خطر پذیری اشتعال و آتش سوزی بالا، از این جنس تابلو می بایست استفاده شود. در محیط هایی که خوردگی در اثر مواد وجود دارد، از این تابلو نباید استفاده نمود.

جنس برچسب وینیل ضد آب -VN :

برچسب از جنس وینیل می باشد و در مقابل شستشو و مواد شیمیایی به غیر از حلال های قوی مقاومت بسیار خوبی دارد. به دلیل نوع چاپ در مقابل نور خورشید دارای مقاوت مناسبی است . محل نصب برچسب باید کاملا صیقلی بوده و عاری از هرگونه چربی و گرد و غبار باشد. تحمل دمایی بر چسب در محیط خشک تا ۱۲۰ درجه سلسیوس است. از این جهت،برای نصب روی سطوح داغ می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

جنس پوستر لمینه شده – PS :

دارای کیفیت چاپ بسیار بالا بوده و به صورت دو طرف لمینه و کاملا ضد آب تهیه می گردد. پوستر در مقابل نور خورشید مقاومت نداشته و فقط برای فضای داخلی مناسب است . از این جنس بیشتر جهت سفارش دستورالعمل ها و یا تابلو های آموزشی استفاده می گردد.

جنس بنر – BN :

بنر مورد استفاده ۱۰ انس بوده و دارای تراکم مناسب جهت چاپ است از مزیت دیگر آن هزینه مناسب نسبت به سایر تابلو ها است. جهت استفاده به صورت موقت و کارهای پروژه ای بسیار مناسب است.